Jindra Volf - klavírista a skladatel

Životopis

(*1969) – profesní životopis :

Klavír absolvoval u Z. Páleníčka a J. Růžičky na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (89-94). Skladbu na téže škole u A. Bílého (98-03). Jazz klavír a jazz harmonii studoval např. u K. Růžičky a M. Svobody. Absolventskou skladbu Prameny provedla smyčcová sekce SOČRu v Praze. Její komorní modifikace byla hrána na Festivalu mladých umělců v Karlových Varech.

Vystupuje sólově, ale i v řadě většinou jazzových souborů např.:

KRB – Karlovarský repre band fungující od r. 2007, „pokřtěný" tehdejším hejtmanem J. Pavlem a fungující na plesech, rautech, reprezentačních akcích, festivalech, ale i speciálních akcích jako společné koncerty se symfonickým orchestrem s původními skladbami a dirigováním Milana Svobody, Kryštofa Marka i Jindřicha Volfa. S KRBem také účinkoval v únoru 2012 na Elmhurst college jazz festival v Chicagu, kde získal ocenění za vynikající výkon. (www.opsforte.eu/krb)

KSO - jako host působí s Karlovarským symfonickým orchestrem (www.kso.cz) v několika projektech jako doprovodný hráč i jako sólista např.: rocková mše Dana Kyzlinka a Johna de Jonga (www.therockmass.com) (youtube.com/watch?v=DHbzZxaBDpg), projekty symfonického jazzu Kryštofa Marka a Milana Svobody, koncertní program skladeb Beatles v úpravách Milana Svobody (http://youtu.be/qIjQ-2ATmwc, http://youtu.be/Ocl8-u8o8us, http://youtu.be/6gVbfm9EakY) pro sólový klavír a velké smyčce, muzikál Divotvorný hrnec a další.

Big band MKD Sokolov – vystupuje na plesech a koncertech a doprovází známé zpěváky jako např. Jitka Zelenková, Laďa Kerndl, Olga Škrancová, Felix Slováček ml. aj. (www.bigbandmdksokolov.wbs.cz)

Gery swinging club – revivalový kvintet a la Frank Sinatra působící v Německu.(www.swingingclub.de)

Goodnews – fusion trio hrající převážně v jazz klubech a na festivalech. Vystupovali mj. s vynikajícím jazzovým kytaristou Lubošem Andrštem. (www.goodnews.cz)

World's landscapes – jazz trio působící převážně v Mariánských Lázních.

Míra Dlouhý Quartet - kapela hrající převážně výchovné koncerty pro mládež
o vývoji jazzu, popu a filmové hudby. (www.miradlouhy.com)

Jazz Fiesta - klavírní duo se svým bývalým žákem Františkem Nedvědem (odkaz na profil u OPS Forte)

Simona Tomisc trio - soubor působící hlavně v Německu (http://www.simona-singt.de/)

Lady Sting & Police tribute band vystupuje v klubech a na festivalech a hraje skladby Stinga
v jazzových úpravách (https://www.facebook.com/ladystingpolice?fref=ts).

Vystupuje i jako sólový pianista k různým příležitostem. Bývá porotci oceňován jako korepetitor různých soutěží. Ve Švédsku vystoupil v jazzovém kvartetu se známým švédským jazzovým basistou a skladatelem filmové hudby Georgem Riedelem (http://cs.wikipedia.org/wiki/Georg_Riedel)

Účinkoval také ale ve vánočním projektu se Symfonickým orchestrem Státní opery Praha se kterým doprovázel řadu vynikajících sólistů z oblasti vážné, jazzové i populární hudby jako např. Pavel Šporcl, Jana Sibera, Juraj Nociar, Sisa Sklovská, Leona Machálková, Petr Kolář, Petr Kotvald.

S Karlovarským hudebním divadlem Libora Baláka a jeho rockovou operou Komenský a scénickým představením Máchova Máje procestoval ČR a účinkoval v USA a Itálii. Vytvořil hudbu ke krátkému filmu Roberta Hanouska Fatální změna, který zvítězil na festivalu v Torontu v kategorii krátký film. Inicioval provedení a spoluaranžoval muzikál svého žáka Milana Zítky Mistr jazzu. Je často využíván jako doprovazeč a záskokář. Na pódiu se setkal s množstvím vynikajících hráčů. Od roku 1988 je pedagogem ZUŠ Nejdek a souběžně od roku 2003 na ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Na obou školách vyučuje převážně interpretaci jazzu a populární hudby. Řada jeho žáků je dnes profesionálními muzikanty.

Další informace